Majdnem félmillió forintba kerül az az állítható magasságú kezelőágy, amelyet a Rotary Club adományozott a Gyógyír Kft.-nek. Amikor nemrégiben a rendelőben jártunk, megdöbbenve tapasztaltam, hogy a gyógytornászok saját maguk emelgetik azokat a betegeket, akik maguktól nem tudnak a kezelőágyakra feküdni - mondta Lakos Imre az ágy ünnepélyes átadása után. - Akkor elhatároztam, hogy erre valamilyen megoldást keresek, mert így sem a betegek nem érzik jól magukat, sem a kezelést végzők nem tudják zavartalanul végezni a munkájukat. Ennek lett az eredménye ez az adomány, amellyel több ezer ember problémáján lehet segíteni.
Az ágyat már használatba vették, és nagyon jók a tapasztalatok, a betegek körében is népszerű az eszköz. Az adományozó Rotary Club egy jótékonysági könyvárverés bevételéből tudta megvenni a mintegy 450 ezer forintos berendezést. A Rotary Club egyébként egy nemzetközi mozgalom tagja. Az első rotaristák 1905-ben alapították a mozgalmat, a magyar klub 1925-ben alakult. Működését a 40-es években betiltották, és csak 1989-ben indíthatta el újra működését. Ma mintegy ezer rotarista van Magyarországon, a világon pedig nagyjából egymillió tagot számlál a szervezet.
Réti László, a Rotary Club Budapest elnöke elmondta, hogy minden területen igyekeznek segíteni, ahol erre
szükség van, legyen az kultúra, oktatás- vagy egészségügy. A projektek elindításakor négy kérdésből álló próba alá vetik az ügyet: igaz-e, tisztességes-e, a javát szolgálja-e a rászorulóknak és megvalósítása elősegíti-e a barátság kialakulását és a jó akarat terjedését. A budapesti szervezet Újbudán már a Petőfi Általános Iskola Musical Stúdióját is támogatta, félmillió forinttal. A Rotary Club érte el egyebek mellett azt, hogy a világ összes gyermeke kap gyermekbénulás elleni vakcinát.