Egészségügy

Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzatának honlapja
  |  
A+   A-
  |     |  
november 27. szerda, Virgil

Segítő kezek

Szenvedélybetegek részére létesült nappali ellátó intézmény Budapesten, a XI. kerületi Csóka utcában . A "Rév" nevet viselő központot március 28-án Molnár Gyula Újbuda polgármestere és Nagy Károly a Katolikus Karitász országos igazgatója nyitotta meg.

Újbuda Önkormányzata 1992 óta működik együtt a Katolikus Karitásszal, és 1994-ben feladatátvállalási szerződést kötött szenvedélybetegek ellátására. Kezdetben ez csupán a pszichoszociális ellátásra, egy alacsony küszöbű intézmény működésére vonatkozott, ahol beutaló nélkül, akár anonim módon is segítséget kapnak a rászorulók és családtagjaik is. Most a "Rév" tevékenysége bővült a nappali ellátással, ahol a már gondozásban lévő betegek kapnak további segítséget.

Március 28-án, szerdán nyitotta meg kapuit a ”Rév" Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat nappali ellátó intézmény, amely saját otthonukban élő és hajléktalan szenvedélybetegek számára nyújt segítséget. Az ünnepségen részt vett Nagy Károly a Katolikus Karitász országos igazgatója és Molnár Gyula Újbuda polgármestere is.

A létesítmény több részleget is magába foglal így a:
- közösségi ellátót (a Bartók Béla út 96. szám alatti épületben működik 2005. augusztusától, itt a szenvedélybetegek közösségi ellátása történik.)
- nappali ellátót, melynek új feladata a most átadásra kerülő Csóka utcai épületben nappali és alacsonyküszöbű ellátást nyújt szenvedélybetegek (alkohol-, kábítószer-, gyógyszerfüggőség, játékszenvedély betegségben szenvedők) számára.

Illetve továbbra is ellátja fő tevékenységeit:
- pszichoszociális tanácsadás, addiktológiai konzultáció,
- önsegítő és terápiás csoportok működtetésének elősegítése,
- alacsonyküszöbű szolgáltatások működtetése (preventív célú programok, szolgáltatások).

A szenvedélybetegek nappali intézménye az önkéntességre és a speciális segítő programokra épülve biztosítja az ellátást igénybevevők igényei alapján a felvilágosító, tanácsadó, tájékoztató, kulturális, szabadidős, képzési, átképzési programok szervezését, valamint lebonyolítását, illetve alacsonyküszöbű és ártalomcsökkentő szolgáltatást nyújt.

Az Önkormányzat a 2007. évben a kötelező önkormányzati feladatok ellátásához szolgáltatási díjként 6,5 millió forintot biztosít a szervezet számára.

P.L- Újbuda WEB (2007. 03. 28.)